Giermasz
Radio SzczecinRadio Szczecin » Giermasz » AUDYCJE GIERMASZU » ARCHIWUM AUDYCJI » ARCHIWUM 2023
GIERMASZ-Program z 25.02.23
Dwie gry znakomite mamy dla Was - i jedną dobrą. Pierwszą recenzją w tym wydaniu Giermaszu są peany Michała Króla na cześć przygodowej gry akcji Dziedzictwo Hogwartu. Kolega redakcyjny noce zarywał, żeby mapy do cna wyczyścić z aktywności. Z kolei Metroid Prime Remastered to o wiele bardziej skompresowany tytuł, nastawiony nie tylko na akcję, ale także na rozwiązywanie zagadek. A przede wszystkim, mimo ponad dwóch dekad od premiery, twórcy świetnie poradzili sobie z odnowieniem tej produkcji. O czym informuje bardzo z tego faktu zadowolony Andrzej Kutys. I jeszcze Bartek Czetowicz opowiada o Forspoken. Ma ta gra swoje momenty - ma też słabsze elementy, a szczegóły oczywiście w recenzji. W tym programie także nie zabrakło przeglądu aktualności branży gier, a na koniec Michał Król poleca dział Gramy po polsku.
GIERMASZ-Program z 18.02.23
Wygląda na to, że początek roku niespodziewanie stał się czasem na muzyczne wydania Giermaszu. Cóż, rok minął, więc wypada powtórzyć, co przeczytaliście w opisie audycji sprzed roku: zapraszamy na przegląd przeróżnych utworów z tytułów wydanych przez minione 12 miesięcy. Stylistyczny rozstrzał jak zawsze jest ogromny: od podniosłych chórów i orkiestr, przez muzykę popową, rockową - aż do alternatywy i ambientu. Każdy z redakcji Giermaszu - Andrzej Kutys, Michał Król, Jarek Gowin i Bartek Czetowicz - zaproponował po kilka utworów. Rozsiądźcie się wygodnie i miłego słuchania życzymy! Aha - gdybyście mieli ochotę, to macie linki do wcześniejszych wydań muzycznych Giermaszy, muzyka się nie starzeje - tu pierwszy, drugi, trzeci, czwarty, piąty, szósty, siódmy, ósmy i dziewiąty program z tej serii.
Giermasz #537
Giermasz #537
GIERMASZ-Program z 11.02.23
To, czego posłuchacie w tym wydaniu Giermaszu, zdefiniowały także tak zwane okoliczności obiektywne. Po pierwsze, gapiostwo Andrzeja Kutysa, który przeoczył na liście produkcji końca ubiegłego roku (które mieliśmy do zrecenzowania) naprawdę udany remaster Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion. Nadrabia więc tę zaległość i fanom poleca gorąco. Inną okolicznością przyrody są ferie zimowe w naszym regionie - jedziemy na urlopy, więc w przyszłym tygodniu będzie Giermasz muzyczny. I nie posłuchacie dwóch recenzji, te zaprezentujemy za dwa tygodnie, 25 lutego. Ale teraz Michał Król opowiada już o pierwszych wrażeniach z ogrywania Dziedzictwa Hogwartu. Jest bardzo, ale to bardzo dobrze! Podobnie jest z Forspoken, tu również mówimy o pierwszych wrażeniach, ta japońska produkcja zaciekawiła Bartka Czetowicza, ale czeka nasz redakcyjny kolega na patcha, który poprawi jakość techniczną wersji PC. W tym programie także kącik polski przygotowany przez Michała Króla i przegląd aktualności w branży skompilowany przez Andrzeja Kutysa.
Giermasz #536
Giermasz #536
GIERMASZ-Program z 04.02.23
Powrót kosmicznego horroru w nowej odsłonie rozpoczyna to wydanie Giermaszu. Jarek Gowin recenzuje u nas wszystkie "straszaki" i przygodę w gruntownie odnowionym Dead Space Remake bardzo poleca. Akcji i ciemnych korytarzy na statku kosmicznym nie zabraknie. Także Jarek Gowin - ze swoim synem - sprawdził coś zupełnie innego. Właśnie, w kategorii tytułów dla dzieci (ale dorośli też powinni się nieźle bawić) SpongeBob Kanciastoporty: The Cosmic Shake sprawdza się bardzo dobrze. I jeszcze Michał Król z recenzją Hi-Fi Rush. Rytmiczna gra akcji wzięła rynek z zaskoczenia - dowiedzieliśmy się przecież o tej produkcji w dniu jej premiery. I jest świetnie. W tym programie Andrzej Kutys przygotował też przegląd aktualności w branży gier. A Michał Król tradycyjnie jest też gospodarzem kącika Gramy po polsku.