Radio SzczecinRadio Szczecin » Kultura

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jakub Gwit. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Jakub Gwit. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Szczeciński Teatr Rozmaitości "Gwitajcie" na razie schodzi ze sceny, także tej wirtualnej - mówił o tym w "Rozmowie pod Krawatem" jego właściciel, Jakub Gwit.
Epidemia koronawirusa spowodowała, że zamknięte zostały wszystkie instytucje kultury. Cześć z nich próbuje być w kontakcie z widzami za pośrednictwem internetu. Tak robił też zespół Teatru Rozmaitości "Gwitajcie". Choć na początku spektakle cieszyły się sporym zainteresowaniem, to musimy z nich zrezygnować - mówi Jakub Gwit.

- Zdechło dlatego, że pojawiło się przede wszystkim mnóstwo "konkurencji", mnóstwo rzeczy w sieci. W związku z czym widz się bardzo rozproszył. Po drugie pięć weekendów z rzędu zagraliśmy pięć innych tytułów, po czym zaczęliśmy je powtarzać, więc siłą rzeczy publiczność zmalała - tłumaczy Gwit.

Dodatkowo, jak dodaje Gwit, zaprezentowanie spektaklu w internecie nie jest tanie i zabiera sporo czasu. To zazwyczaj kilka dni zdjęciowych, za które trzeba zapłacić m.in. profesjonalnemu operatorowi.
Choć na początku spektakle cieszyły się sporym zainteresowaniem, to musimy z nich zrezygnować - mówi Jakub Gwit.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek30wtorek01środa02czwartek03piątek04sobota05niedziela06poniedziałek07wtorek08środa09czwartek10piątek11sobota12niedziela13poniedziałek14wtorek15środa16czwartek17piątek18sobota19niedziela20poniedziałek21wtorek22środa23czwartek24piątek25sobota26niedziela27poniedziałek28wtorek29środa30czwartek31piątek01sobota02niedziela03

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty