Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-1497279 (domena publiczna)
Rosyjskie MSZ skrytykowało Stany Zjednoczone za nałożenie nowych sankcji. W czwartek prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie o zaostrzeniu rygorów przestrzegania sankcji nałożonych na Rosję.
Na "czarnej liście" osób i firm objętych restrykcjami znalazły się między innymi 33 podmioty związane ze strukturami siłowymi Rosji, w tym: Prywatna Agencja Wojskowa nazywana "Grupą Wagnera", jeden z szefów Sztabu Generalnego Rosji generał Igor Korabow, a także 13 osób oskarżonych w USA o ingerowanie w wybory prezydenckie i 12 funkcjonariuszy wywiadu wojskowego GRU.

Komentując działania Stanów Zjednoczonych wiceszef rosyjskiego MSZ Siergiej Riabkow oświadczył, że Waszyngton nigdy nie będzie mógł dyktować Rosji warunków za pomocą sankcji. - Głupio jest igrać z ogniem, ponieważ to może być niebezpieczne - stwierdził rosyjski wiceminister.

Stany Zjednoczone i Unia Europejska nałożyły na Rosję szereg sankcji w związku z: aneksją Krymu, wojną w Donbasie oraz ingerowaniem w wewnętrzne sprawy innych państw. Dodatkowo, kilkadziesiąt krajów wydaliło część rosyjskich dyplomatów oraz ograniczyło kontakty z Rosją w ramach solidarności z Wielką Brytanią. Londyn oskarżył Moskwę o przeprowadzenie ataku chemicznego w mieście Salisbury. Według brytyjskich służb, próbę otrucia byłego podwójnego agenta Siergieja Skripala i jego córki podjęto za wiedzą i zgodą najwyższych władz Rosji, w tym prezydenta Władimira Putina.
Relacja Macieja Jastrzębskiego/Informacyjna Agencja Radiowa

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty