Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP, źródło: www.prezydent.pl
Prezydent Andrzej Duda. Fot. Jakub Szymczuk/KPRP, źródło: www.prezydent.pl
Od 1 lipca 2019 roku świadczenie wychowawcze będzie przysługiwało wszystkim dzieciom do 18. roku życia, bez względu na dochody uzyskiwane przez rodzinę.
Prezydent Andrzej Duda podkreślił, że dzięki programowi "Rodzina 500 Plus" poprawia się jakość życia polskich rodzin.

Prezydent podkreślił, że dobro dzieci to fundament pomyślności państwa. - Rodzina, wychowanie dzieci jest niezwykle ważnym elementem polityki państwowej. Dzieci to jest dobro państwowe, to nie jest tylko i wyłącznie prywatna sprawa rodziców, to także sprawa państwa. To żeby dzieci i przyszłe pokolenia były jak najlepiej wychowane i nie żyły w biedzie, to jest jeden z wielkich obowiązków państwa. Ogromnie się cieszę, że w końcu po wielu, wielu latach od 1989 roku, polskie państwo to zadanie, od prawie czterech lat, realizuje - powiedział Andrzej Duda.

Do tej pory z programu "Rodzina 500 Plus" korzystało 53 procent dzieci do 18. roku życia. Po rozszerzeniu pomoc finansowa trafi łącznie do 6 milionów 800 tysięcy polskich dzieci.
- Rodzina, wychowanie dzieci jest niezwykle ważnym elementem polityki państwowej. Dzieci to jest dobro państwowe, to nie jest tylko i wyłącznie prywatna sprawa rodziców, to także sprawa państwa. To żeby dzieci i przyszłe pokolenia były jak najlepiej wycho

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty