Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Szwedzka policja. Fot. www.wikipedia.org
Szwedzka policja. Fot. www.wikipedia.org
Szwedzki sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu pięciu obywateli Erytrei. Mężczyźni podejrzewani są o zbiorowy gwałt na nieletniej dziewczynce.
Do przestępstwa doszło w niedzielę w niewielkiej miejscowości Hallsberg, w środkowej Szwecji. Prawdopodobnie w mieszkaniu, w którym zameldowany jest jeden z podejrzanych. Zgwałcona dziewczynka o własnych siłach zgłosiła się do szpitala uniwersyteckiego w Örebro. Tam w obecności policji, kilkunastolatka złożyła zawiadomienie o tym, że padła ofiarą zbiorowego gwałtu.

Trzech z aresztowanych mężczyzn ma po 20 lat, pozostali 21 i 24 lata. Z wniosku prokuratury o tymczasowe aresztowanie wynika, że wszyscy podejrzani są obywatelami Erytrei i, że znają się nawzajem. Do ich zatrzymania, doszło po tym, gdy policja przeszukała mieszkanie jednego z podejrzanych mężczyzn. Śledczym udało się w nim zabezpieczyć dowody przestępstwa.

Prowadząca śledztwo w tej sprawie, prokurator Hanna Nilsson oświadczyła, że podejrzani Erytrejczycy, nie przyznają się do zarzucanych im czynów. Mężczyznom grozi kara do 10 lat więzienia.
Relacja Przemysława Gołyńskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty