Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / fernandozhiminaicela (CC0 domena publiczna)
Do jednego z łódzkich szpitali trafiła pacjentka z podejrzeniem zarażenia koronawirusem. Na razie niepotwierdzonym.
Ratownicy medyczni zostali wezwani do hotelu, w którym kobieta skarżyła się na wysoką gorączkę i objawy podobne do grypy - wyjaśnił w rozmowie z Radiem Łódź rzecznik łódzkiego pogotowia, Adam Stępka.

Kobieta została przewieziona na obserwację na oddział zakaźny szpitala imienia Biegańskiego. Jak podaje TVP Łódź - niedawno powróciła z Chin.

Na stronach Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz ministerstwa zdrowia zamieszczane są bieżące komunikaty dotyczące zasad postępowania osób z podejrzeniem zakażenia nowym koronawirusem. Informacje dla podróżnych zamieszcza na swych stronach MSZ. Resort dyplomacji odradza także wszelkie podróże do prowincji Hubei i zachowanie szczególnej ostrożności na pozostałym terytorium Chin.

Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska potwierdziła we wtorek, że w Polsce nie stwierdzono dotychczas żadnego przypadku zakażenia koronawirusem z Chin, a zgłoszone ostatnio przypadki w Kujawsko-Pomorskiem i na Opolszczyźnie wykluczyły zakażenie wirusem nowego typu.
Ratownicy medyczni zostali wezwani do hotelu, w którym kobieta skarżyła się na wysoką gorączkę i objawy podobne do grypy - mówi Adam Stępka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty