Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
W środę w życie wchodzą nowe przepisy Ministerstwa Edukacji Narodowej dotyczące kwestii zdalnego nauczania.
Zamiast tradycyjnych metod, klasy, ławek i dzwonków w szkole. Własny pokój, komputer, tablet lub smartfon i lekcje przez internet.

W piątek minister edukacji Dariusz Piontkowski zapowiedział, że realizowanie podstawy programowej poprzez zdalne nauczanie będzie obowiązkiem. Minister wyjaśniał, że nie ma jednej odgórnie narzuconej metody pracy na odległość.

- To dyrektorzy wraz z nauczycielami zdecydują, jakie metody, jakie techniki, jakie narzędzia wybiorą, żeby umożliwić kształcenie na odległość - powiedział Dariusz Piontkowski.

Tam, gdzie nie będzie to możliwe, ministerstwo zaleca przekazanie uczniom drukowanych pakietów edukacyjnych.

Minister apeluje, żeby dyrektorzy i nauczyciele przy planowaniu zajęć rozsądnie podchodzili do możliwości uczniów i nie przeciążali ich nauką.

Tauron Polska Energia uruchomił specjalny bezpłatny kanał edukacyjny. To propozycja nauki fizyki online dla dzieci i młodzieży. Tematem przewodnim jest prąd i energia, a filmy wzbogacone są o doświadczenia, które wykonać można w domu. Wirtualne zajęcia edukacyjne skierowane są do różnych grup wiekowych. Domowa edukacja z TauronTV odbywa się na kanale You Tube.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty