Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin/Archiwum]
W Bundestagu trwa debata na temat wielomiliardowego pakietu pomocowego dla niemieckiej gospodarki. W związku z epidemią koronawirusa wszystkie partie zgodziły się na ograniczenia w obradach. Głosowanie nad ewentualnym przyjęciem pakietu odbędzie się po południu.
Ze względu na bezpieczeństwo, Bundestag obraduje w obecności zmniejszonej liczby deputowanych. Wszystkie frakcje w parlamencie zgodziły się, że izba będzie zdolna do podejmowania decyzji w obecności tylko jednej czwartej posłów. Do tej pory musiała być obecna minimum połowa. Przewodniczący parlamentu Wolfgang Schaeuble przypomniał posłom, aby stosowali wszelkie konieczne środki bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem utrzymywania odpowiedniego odstępu między nimi.

Projekt pakietu rządowego przedstawił w Bundestagu wicekanclerz i minister finansów Olaf Scholz, bowiem Angela Merkel ze względu na kontakt z osobą zarażoną koronawirusem jest poddana domowej kwarantannie.

Według najnowszych danych z ministerstw zdrowia poszczególnych landów, w Niemczech obecnie stwierdzono już ponad 33 tysiące przypadków koronawirusa. Zmarło 156 zakażonych nim osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty