Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl
W Belwederze prezydent Andrzej Duda odznaczył 10 żołnierzy Wojska Polskiego Gwiazdą Morza Śródziemnego.
Uroczystości odbyły się w związku z obchodzonym w piątek Dniem Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

W ich trakcie, prezydent Andrzej Duda podkreślił, że ta służba jest niezbędna do budowania autorytetu naszego kraju. - Poczucia solidarności sojuszniczej, prestiżu Polski i do tego, abyśmy my, jako Polacy nieśli bezpieczeństwo, ciepło i pociechę innym ludziom, którzy znajdują się w trudnej sytuacji, cierpią, dotyka ich wojna i nieszczęście – powiedział prezydent Duda.

Gwiazda Morza Śródziemnego jest odznaczeniem pamiątkowym przyznawanym uczestnikom Polskiego Kontyngentu Wojskowego, biorącym udział w operacjach w rejonie Morza Śródziemnego, Morza Czarnego i Morza Egejskiego.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa został ustanowiony przez Sejm w 2011 roku.
Relacja Przemysława Lisa [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty