Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / corgaasbeek (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / corgaasbeek (CC0 domena publiczna)
Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że w ciągu doby wyzdrowiały 183 osoby, które chorowały na COVID-19. W sumie w Polsce wyzdrowiało 12 tysięcy 410 osób.
Ministerstwo poinformowało w piątek rano także o 129 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 10 kolejnych zgonach. W regionie zanotowano dwa nowe przypadki: kobieta i mężczyzna w średnim wieku z powiatu łobeskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Zachodniopomorskiem to 552.

W sumie testy laboratoryjne potwierdziły w Polsce 25 tysięcy 177 zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 1127 osób.

81 spośród 129 nowych zakażeń koronawirusem, o których poinformowało rano Ministerstwo Zdrowia, odnotowano na Śląsku. Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz powiedział, że większość z tych przypadków dotyczy rodzin górników, które znajdują się w kwarantannie. Trwają testy u kolejnych górników, a liczba zakażeń w regionie będzie rosła.

Z danych resortu wynika, że hospitalizowanych jest 2 tysiące 85 chorych, a 81 tysięcy 244 osoby są objęte kwarantanną. Nadzorowi epidemiologicznemu podlegają 19 tysięcy 274 osoby.
Rzecznik resortu Wojciech Andrusiewicz powiedział, że większość z tych przypadków dotyczy rodzin górników, które znajdują się w kwarantannie. Trwają testy u kolejnych górników, a liczba zakażeń w regionie będzie rosła.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty