Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Liczba zakażonych na globie to 6 mln 700 tys. a wyleczyć udało się 3 mln 300 tys. osób. Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
Liczba zakażonych na globie to 6 mln 700 tys. a wyleczyć udało się 3 mln 300 tys. osób. Fot. pixabay.com / Alexandra_Koch (CC0 domena publiczna)
395 tysięcy osób zmarło na świecie wskutek COVID-19 - podaje amerykański Uniwersytet Johnsa Hopkinsa, który zajmuje się monitorowaniem pandemii.
Liczba zakażonych na globie to 6 mln 700 tys. a wyleczyć udało się 3 mln 300 tys. osób. Najwięcej ofiar już od kilku tygodni jest w Stanach Zjednoczonych. W wyniku COVID-19 zmarło tam 110 tys. osób.

W Wielkiej Brytanii liczba ofiar to 40 tys., a na trzecim miejscu jest Brazylia, gdzie zmarło już więcej osób niż we Włoszech. To właśnie Ameryka Południowa jest teraz epicentrum pandemii, a wirus najszybciej rozprzestrzenia się w Brazylii, gdzie zmarło 34 tys. osób, w Meksyku, gdzie liczba ofiar to 12,5 tys. oraz w Peru, gdzie odnotowano 5 tys. ofiar.

Sytuacja poprawia się za to w Europie. Unijna komisarz do spraw wewnętrznych uważa, że kraje członkowskie mogłyby otworzyć granice wewnątrz strefy Schengen pod koniec czerwca.

Część państw już teraz wpuszcza na swój teren obywateli niektórych krajów sąsiednich, gdzie spadła liczba nowych zachorowań.
Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty