Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / 3dman_eu (CC0 domena publiczna)
Rosyjskie społeczeństwo doszło do ściany i opozycja nie ma już drogi odwrotu - napisali dziennikarze "Nowej Gaziety".
Podsumowując sobotnią akcję protestacyjną podkreślili, że ludzie w całej Rosji wyszli na ulice nie tylko ze względu na Aleksieja Nawalnego, ale dlatego, iż pragną sprawiedliwości. Według rosyjskich mediów niezależnych protesty pod hasłem "Uwolnić Nawalnego" odbyły się w ponad 120 miastach.

W ocenie dziennikarzy "Nowej Gaziety", Rosjanie protestują, ponieważ nie widzą innego sposobu walki o sprawiedliwość w kraju, w którym nie ma sądów, ani wyborów. Podobnie ocenił ostatnie wydarzenia rosyjski dziennikarz i obrońca praw człowieka Leonid Parfionow.

- My nie tylko występujemy w obronie Nawalnego, ale w obronie siebie, swojej obywatelskiej godności, swojego prawa do krytykowania władzy, chociaż ona nam tego zakazuje i o prawo wybierania do organów władzy tych, którzy reprezentują te nasze nastroje - podkreślił rosyjski obrońca praw człowieka.

Dziennik "Nowaja Gazieta" zwrócił uwagę, że społeczeństwo obywatelskie w Rosji doszło do ściany i nie ma już odwrotu.

"Otrucie Nawalnego, sąd w komisariacie policyjnym nie mogą być akceptowane przez ludzi mających moralne zasady" - napisał dziennik.

"Nowaja Gazieta" podkreśla, że nie mają już drogi odwrotu również funkcjonariusze organów siłowych, którzy uwierzyli w skuteczność "twardego scenariusza", ponieważ ich działania kwalifikują się do rozpatrzenia przez Trybunał Karny w Hadze.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty