Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
W nocy z poniedziałku na wtorek nieznani sprawcy podpalili samochód należący do pracownika ambasady RP w Niemczech. Samochód, który posiadał numery dyplomatyczne, doszczętnie spłonął. Policja prowadzi śledztwo w tej sprawie.
Do zdarzania doszło w dzielnicy Charlottenburg, zamieszkałej przez dyplomatów w zachodniej części Berlina. W rozmowie z Radiem Szczecin rzecznik prasowy polskiej ambasady Dariusz Pawłoś powiedział, że pomimo, iż w akcji gaśniczej uczestniczyły dwie załogi strażackie, pojazd został całkowicie zniszczony.

- Samochód marki Opel posiadał dyplomatyczne tablice rejestracyjne oraz oznaczenie CD, czyli Korpus Dyplomatyczny. Pan ambasador mówi, że być może jest to atak zwykłego wandalizmu. Okoliczności podpalenie bada obecnie berlińska policja, a polska placówka jest w stałym kontakcie z ich oficerem łącznikowym, odpowiedzialnym za ochronę placówek dyplomatycznych - mówi Pawłoś.

Sprawę prowadzi oddział ds. podpaleń berlińskiej policji.

Kilkanaście dni temu także ciągle nieznani sprawcy zniszczyli w berlińskiej Bazylice św. Jana Chrzciciela wystawę poświęconą Janowi Pawłowi II. Wymalowane znaki "błyskawicy" na wystawie sugerowały, że za tamtym czynem stali zwolennicy strajku kobiet.
Relacja Waldemara Maszewskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty