Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Od 15 marca uzdrowiska ponownie będą mogły przyjmować pacjentów skierowanych na rehabilitację przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Każdy dostanie z ZUS zawiadomienie o skierowaniu do sanatorium, wraz z ulotką z ważnymi informacjami.

- Nowe skierowanie dostaną również osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z niego skorzystać - mówi Małgorzata Korba z ZUS. - pacjent powinien jak najszybciej przekazać swój aktualny numer telefonu do sanatorium oraz do oddziału ZUS, który skierował go na rehabilitację. Sanatorium przekaże pacjentowi zlecenie wykonania bezpłatnego testu w kierunku koronawirusa. Do punktu pobrań należy zgłosić się nie wcześniej niż cztery dni przed rozpoczęciem turnusu. Sanatorium poinformuje pacjenta telefonicznie o wyniku testu, a warunkiem rozpoczęcia rehabilitacji w sanatorium jest negatywny wynik testu w kierunku Covid-19.

W pierwszej kolejności ZUS skieruje na rehabilitację osoby, które czekają na nią najdłużej i którym kończą się świadczenia chorobowe lub renta okresowa.
- Nowe skierowanie dostaną również osoby, które otrzymały je wcześniej, a ze względu na wstrzymanie wyjazdów nie mogły z niego skorzystać - mówi Małgorzata Korba z ZUS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty