Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / hpgruesen (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / hpgruesen (CC0 domena publiczna)
Uprowadzony w grudniu polski marynarz został uwolniony - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Do porwania doszło w grudniu ubiegłego roku w Zatoce Gwinejskiej.
Wśród porwanej załogi był Polak. MSZ podkreśla, że marynarzy udało się uwolnić dzięki współpracy armatora, służby konsularnej, polskich instytucji oraz władz Danii i Nigerii.

"Polski marynarz jest już ze swoją rodziną i czuje się dobrze" - mówi rzecznik MSZ Łukasz Jasina. "Polski obywatel, który został tam porwany znajduje się Polsce. Specjalnie czekaliśmy kilka dni po jego uwolnieniu z tym komunikatem, aby już był w kraju i żebyśmy mogli się wszystkiego dowiedzieć - dodaje rzecznik.

"Jest w dobrym stanie. Ten koszmar jest już za nim. Oni byli zresztą dobrze traktowani przez porywaczy, którzy traktowali ich głównie jako źródło zarobku" - mówi Łukasz Jasina. "Apelujemy do wszystkich, żeby przed podjęciem pracy na statkach - a mamy przecież bardzo wielu polskich marynarzy w tamtym regionie świata - zawsze sprawdzano, czy armator posiada odpowiednie ubezpieczenie, z którego może potem, na wypadek uprowadzenia załogi, finansować okupy" - mówi rzecznik MSZ.

Było to szóste porwanie obywateli Polski w Zatoce Gwinejskiej od 2013 roku.
"Polski marynarz jest już ze swoją rodziną i czuje się dobrze" - mówi rzecznik MSZ Łukasz Jasina.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty