Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Do ponad 5200 zdarzeń wyjeżdżali w poniedziałek strażacy. Większość z tych interwencji dotyczyło skutków wichur i śnieżyc, które od rana przesuwają się z północy na południe kraju.
Rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej Krzysztof Batorski powiedział, że w kraju do doszło do wielu przypadków zniszczenia mienia, ale też zostało poszkodowanych kilka osób.

W Opolu na samochód spadły konary drzewa, przebywająca w aucie osoba została ranna w głowę. W województwie kujawsko-pomorskim jedna osoba została uderzona dachówką oderwaną przez wiatr, a druga w wyniku uderzenia drzewa w samochód. W Elblągu dwie osoby przechodzące pod drzewem zostały poszkodowane przez spadający konar.

- Na szczęście nie mamy żadnych ofiar śmiertelnych. Ta sytuacja powoli się stabilizuje - podsumował Krzysztof Batorski.

Strażacy, mimo poprawy pogody, radzą pozostać w domu i zabezpieczyć przedmioty na balkonach i parapetach. W przypadku konieczności wyjścia na zewnątrz konieczna jest duża koncentracja. Krzysztof Batorski zwraca uwagę, że warto wtedy nie korzystać ze słuchawek, aby słyszeć hałas i w razie nagłego zdarzenia zareagować.

Wyjeżdżając samochodem z terenu zalesionego lub zabudowanego trzeba pamiętać, aby mocniej trzymać kierownicę, bo przez silne podmuchy wiatru mogą utrudnić opanowanie pojazdu. Lepiej nie przebywać pod drzewami, liniami przesyłowymi i platformami reklamowymi.

Po burzach o godzinie 17.00, prądu pozbawionych jest nadal 195 739 odbiorców - informuje na Twitterze Marek Kubiak, zastępca Dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa. Prace naprawcze trwają.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty