Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Antony Blinken. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken
Antony Blinken. źródło: https://en.wikipedia.org/wiki/Antony_Blinken
Biały Dom kolejny raz podkreślił, że zagrożenie ze strony Rosji wobec Kijowa wciąż narasta. Blinken spotka się z prezydentem Wołodymyrem Żeleńskim i ministrem spraw zagranicznych, Dmytro Kulebą.
Podczas wizyty amerykański Departament Stanu kolejny raz ma podkreślić zaangażowanie USA w suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Wizyta Blinkena następuje po zeszłotygodniowych rozmowach dyplomatycznych między Zachodem a rosyjskimi urzędnikami, które zakończyły się bez zobowiązania ze strony Rosji, że zmniejszy eskalację i wycofa dziesiątki tysięcy żołnierzy zgromadzonych na granicy z Ukrainą.

Stanowisko Białego Domu kolejny raz przedstawiła sekretarz prasowa Joe Bidena, Jen Psaki.

- Z naszej perspektywy obecna sytuacja jest bardzo niebezpieczna. Uważamy, że Rosja chce zaatakować Ukrainę. Sekretarz Blinken kolejny raz będzie chciał działać dyplomatycznie. Ale wybór w tym przypadku należy do Władimira Putina. Czy chce, aby spotkały go ekonomiczne konsekwencje czy nie - mówiła Jen Psaki.

Rosja rozpoczęła również ewakuację swojej ambasady w stolicy Ukrainy, co może potencjalnie być przygotowaniem do zbliżającego się konfliktu, donosi The New York Times.

W odpowiedzi na te informacje Kreml napisał, że jego placówka działa normalnie.
Relacja Jana Pachlowskiego (Radio Szczecin)

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty