Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Po wypadku na stoku narciarskim zmarł francuski aktor filmowy i teatralny Gaspard Ulliel, dwukrotny zdobywca Cezara - prestiżowej nagrody francuskiej akademii filmowej - i model związany z marką Chanel. Miał 37 lat.
Przedstawiciele najwyższych władz państwowych oddali hołd aktorowi. Dziennik "Le Parisien" poinformował, że Gaspard Ulliel zmarł w szpitalu w Grenoble, do którego trafił we wtorek popołudniu po wypadku na stoku narciarskim w Alpach w Saubadii. Aktor ostro zderzył się z drugim narciarzem podczas zjazdu i doznał poważnego urazu głowy. Zmarł w wyniku odniesionych obrażeń.

Hołd zmarłemu oddały ważne postacie świata kultury i polityki. "Był wyjątkowym aktorem. Świat kina stracił niezwykle utalentowaną osobę" - napisała w oświadczeniu francuska minister kultury Roselyne Bachelot. Żal z powodu śmierci aktora wyraził też premier Jean Castex.

Gaspard Ulliel zasłynął z roli w filmie Jean-Pierra Jeuneta "Bardzo długie zaręczyny" w 2004 roku, za którą otrzymał pierwszego w karierze Cezara. Grał w międzynarodowych produkcjach - między innymi w najnowszym serialu Disneya "Moon Knight" - i współpracował ze znanymi reżyserami, takimi jak Gus Van Sant czy Xavier Dolan. Od 2010 roku był twarzą kampanii reklamowych marki Chanel.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty