Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Od 1 września 2023 roku w szkołach ponadpodstawowych będzie nowy przedmiot: biznes i zarzadzanie.
Zastąpi on przedmiot, którego teraz uczy się młodzież - podstawy przedsiębiorczości.

Ministerstwo edukacji i nauki właśnie rozpoczęło konsultacje z przedsiębiorcami w sprawie podstaw programowych nowego przedmiotu.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek mówi, że nowy przedmiot ma przygotować młodych m.in. do podejmowania decyzji finansowych.

"W tych dwóch słowach biznes i zarządzanie mieści się wszystko, co jest potrzebne młodemu człowiekowi, żeby poznał świat finansów, świat zarządzania, żeby mógł już od początku podejmować racjonalne, rozsądne decyzje finansowe na początku swojego życia już w dorosłości" - mówi minister.

I dodaje, że nowy przedmiot ma też przekonać młodych, że warto podejmować działalność gospodarczą.

Pełnomocniczka ministra edukacji i nauki ds. transformacji cyfrowej Justyna Orłowska mówi, że w nauce nowego przedmiotu chodzi o praktyczne rzeczy.

"Takie business case'y to jest jeden z obszarów, który będzie ważną częścią biznesu i zarzadzania - czyli nowego przedmiotu. Także ważne będzie zarządzanie projektem" - mówi pełnomocniczka.

"Chcielibyśmy, żeby uczniowie jak najbardziej praktycznie mogli dowiedzieć się, jak zarządzać projektem czy danym przedsięwzięciem" - dodaje Justyna Orłowska.

Od 2027 roku uczniowie będą mogli wybrać biznes i zarządzanie jako przedmiot dodatkowy na maturze.
Relacja Katarzyny Ingram [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty