Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP
Fot. prezydent.pl/Marek Borawski/KPRP
Szef Gabinetu Prezydenta Paweł Szrot powiedział, że głównym tematem spotkania prezydentów Polski i Ukrainy jest kwestia bezpieczeństwa naszego wschodniego sąsiada.
Andrzej Duda i Wołodymyr Zełenski od czwartku rozmawiają w Wiśle. Paweł Szrot poinformował na antenie Programu 1. Polskiego Radia, że innym tematem rozmów jest kwestia dotycząca transportu towarów przez Ukrainę do Polski.

- Między naszymi krajami jest jedna sprawa, kora powinna być wyjaśniona. Chodzi o transport kołowy i kolejowy i te rozmowy będą też tego dotyczyły - powiedział Szrot.

Pod koniec listopada Koleje Ukraińskie wprowadziły bezterminowy zakaz przewozów wszystkich przesyłek nadawanych z wybranych krajów do Polski. Bezpośrednie przyczyny wprowadzenia zakazu tranzytu towarów koleją do Polski przez Ukrainę nie są znane. Kijów argumentuje blokadę pracami remontowymi. Polska jest jedynym krajem europejskim dotkniętym takim bezterminowym zakazem.
Paweł Szrot poinformował na antenie Programu 1. Polskiego Radia, że innym tematem rozmów jest kwestia dotycząca transportu towarów przez Ukrainę do Polski.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty