Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Pentagon. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Pentagon. Fot. www.wikipedia.org / David B. Gleason
Pentagon przygotowuje opcje wzmocnienia amerykańskiej obecności wojskowej w Europie Wschodniej, w razie inwazji Rosji na Ukrainę.
Takie informacje podają najważniejsze media w Stanach Zjednoczonych powołując się na swoje źródła w siedzibie naczelnego dowództwa USA.

Departament Obrony Stanów Zjednoczonych pracuje nad szeregiem opcji wojskowych do zatwierdzenia przez prezydenta Joe Bidena, które mogłyby zostać zastosowane w celu wzmocnienia amerykańskiej obecności wojskowej w Europie Wschodniej. Chodzi o zapewnienie sojusznikom z tego regionu świata poczucia bezpieczeństwa i wprowadzenie zarazem czynnika odstraszającego w przypadku inwazji Rosji na Ukrainę.

Tutejsze media podają, że opcje mogą obejmować „przemieszczanie aktywów wojskowych i sił już znajdujących w Europie, a także przesunięcie do Europy amerykańskich żołnierzy i sprzętu znajdujących się poza Starym Kontynentem. Ruchy te byłyby również prawdopodobnie poparte sankcjami przeciwko Kremlowi. Dodatkowo amerykańskie siły specjalne dalej mają pomagać w szkoleniu Ukraińskich Sił Operacyjnych już na samej Ukrainie.
Relacja Jana Pachlowskiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty