Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Uczniowie z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego rozpoczynają ferie zimowe. To kolejna tura ferii w szkołach.
Choć sytuacja epidemiczna w kraju jest coraz bardziej poważna, a w ostatnich dnia padają kolejne rekordy liczby zakażeń, to minister edukacji nauki Przemysław Czarnek powiedział, że nie ma konieczności zmiany terminów zimowego wypoczynku uczniów.

"Na ten moment nie podejmujemy żadnych innych decyzji. Na ferie zimowe udają się dwa kolejne województwa, a więc będziemy mieli już prawie pół Polski wyłączone z tego ruchu okołoszkolnego” - powiedział Przemysław Czarnek.

Ze względu na pandemię koronawirusa wszystkie zorganizowane wyjazdy na ferie muszą być zgodne z wytycznymi sanitarnymi. Określają one między innymi warunki zakwaterowania, wyżywienia, czy uczestnictwa w zajęciach - zaznaczył szef resortu edukacji i nauki. "Wszystko po to żeby to bezpieczeństwo było na najwyższym poziomie" - dodał minister.

Do tej pory w systemie bazy wypoczynku prowadzonej przez MEiN jest zarejestrowanych 5,5 tysiąca kolonii, półkolonii i obozów dla prawie 200 tysięcy dzieci i młodzieży.
Za tydzień, dwutygodniowe ferie rozpoczną uczniowie z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego.
Relacja Martyny Szymczakowskiej [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty