Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / frycyk01 (CC0 domena publiczna)
Republikański senator z Kentucky, Rand Paul zablokował szybkie przycięcie przez amerykański Kongres pakietu pomocy dla Ukrainy o wartości 40 miliardów dolarów.
Podczas debaty tłumaczył, że USA nie stać na tak dużą pomoc. Pakiet prawdopodobnie zostanie przyjęty, ale z opóźnieniem.

Przywódcy demokratów i republikanów w Senacie chcieli, aby przyjęty wcześniej przez Izbę Reprezentantów pakiet pomocy dla Ukrainy został przyjęty w ramach szybkiej ścieżki legislacyjnej.

- Mamy moralny obowiązek wesprzeć Ukrainę w niemoralnej wojnie Putina - argumentował demokratyczny senator, Chuck Schumer.

- Ukraina nie prosi nas, byśmy brali udział w wojnie. Ukraina prosi nas o środki, by mogła się obronić przed tą obłąkaną inwazją - wtórował mu republikanin Mitch McConnell.

Szybkiej ścieżce legislacyjnej sprzeciwił się senator Rand Paul, który domagał się zwiększenia nadzoru nad wydatkowaniem środków. Podczas debaty nie krył jednak, że jest przeciwny pakietowi pomocy dla Ukrainy.

- Ślubowałem wierność konstytucji USA, a nie żadnemu innemu narodowi - mówił.

Wobec sprzeciwu senatora z Kentucky pakiet pomocy dla Ukrainy będzie musiał wejść na normalną ścieżkę legislacyjną, co oznacza, że zostanie zatwierdzony dopiero w przyszłym tygodniu albo później. Pakiet cieszy się poparciem zdecydowanej większości senatorów obu partii.
Relacja Marka Wałkuskiego [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty