Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Jest porozumienie w sprawie Krajowego Planu Odbudowy. W środę zakończyły się prace zespołów negocjacyjnych.
- Zarówno zespół strony polskiej, jak i ten stworzony przez przewodniczącą Komisji Europejskiej, doszły do porozumienia w najważniejszych kwestiach - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller, podczas konferencji w Bytowie.

- Doszliśmy do porozumienia, jeśli chodzi o treść kamieni milowych w Krajowym Planie Odbudowy. To wiadomość, która oznacza, że w najbliższych kilku, kilkunastu dniach powinno dojść do formalnego zaakceptowania Krajowego Planu Odbudowy. Cieszę się, że doszło do porozumienia w zespołach negocjacyjnych. Przed nami już właściwie tylko droga formalna w KE, a później oczywiście realizacja poszczególnych reform, które są zapisane w KPO. Jest ich wiele, bo one nie dotyczą tylko wymiaru sprawiedliwości, to jest wąski wycinek, który był dyskutowany tylko na samym końcu, ale wielu reform gospodarczych, systemowych, które będą realizowane ze środków Unii Europejskiej - powiedział Piotr Müller.

Środki dla Polski powinny zostać wypłacone w drugiej połowie roku.

Ambasador Polski przy Unii Europejskiej Andrzej Sadoś powiedział, że spodziewa się szybkiego zakończenia procedur dotyczących Krajowego Planu Odbudowy po stronie unijnej.
- Zarówno zespół strony polskiej, jak i ten stworzony przez przewodniczącą Komisji Europejskiej, doszły do porozumienia w najważniejszych kwestiach - poinformował w piątek rzecznik rządu Piotr Müller podczas konferencji w Bytowie.
Relacja Beaty Płomeckiej (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty