Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Fot. EC - Audiovisual Service / Mauro Bottaro
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że jest duża szansa na zatwierdzenie w ciągu kilku dni Krajowego Planu Odbudowy. Szef rządu przypomniał, że z Brukselą zostały uzgodnione "kamienie milowe" w tej sprawie.
Jak mówił, są to pewne warunki, w sprawie których wszystkie kraje członkowskie musiały porozumieć się z Komisją Europejską.

Premier powiedział, że dostajemy z Komisji Europejskiej pozytywne sygnały w kwestii uruchomienia środków. Zaznaczył, że pewne szczególne działania były tylko w odniesieniu do elementów związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości, które i tak planowane były do wdrożenia, jak chociażby likwidacja Izby Dyscyplinarnej. - To jest kwestia formalna dotycząca zatwierdzenia Krajowego Programu Odbudowy. Myślę, że to bardzo prawdopodobne, że zrobimy to w ciągu najbliższych kilku dni - powiedział premier.

Szef rządu powiedział, że uruchomienie płatności jest kwestią kilku miesięcy. W ramach Funduszu Odbudowy, Polska ma do dyspozycji około 76 miliardów euro. W Krajowym Planie Odbudowy wnioskujemy o blisko 24 miliardy euro w ramach grantów i o 11 i pół miliarda euro z części pożyczkowej.
Premier powiedział, że dostajemy z Komisji Europejskiej pozytywne sygnały w kwestii uruchomienia środków. Zaznaczył, że pewne szczególne działania były tylko w odniesieniu do elementów związanych z reformą wymiaru sprawiedliwości, które i tak planowane były do wdrożenia, jak chociażby likwidacja Izby Dyscyplinarnej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty