Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Gdański Sąd Okręgowy uniewinnił niemieckiego przedsiębiorcę - Hansa G. oskarżonego o kierowanie gróźb karalnych wobec Natalii Nitek-Płażyńskiej i drugiej pracownicy swojej firmy.
Według prokuratury, mężczyzna była agresywny i wulgarny oraz groził kobietom pozbawieniem życia. Określał siebie mianem hitlerowca. Miał mówić m.in. że Nitek-Płażyńską, Kaczyńskiego i członków PiS postawiłby pod ścianą i rozstrzelał.

Sędzia Andrzej Haliński w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że tych gróźb nie można traktować poważnie. - Zdecydowana większość zachowań oskarżonego, zwłaszcza jego wypowiedzi słownych jawi się jako tak absurdalna, że nie sposób oczekiwać, że oskarżony wypowiada te słowa czy realizuje gesty dotyczące np. rozstrzelania, zabicia czy skierowania do komory gazowej z zamiarem rzeczywistego wzbudzenia obawy ich realizacji - powiedział sędzia.

Wyrok jest nieprawomocny. Pełnomocnik Nitek-Płażyńskiej już zapowiedział apelację. Prokurator zażądał dla Hansa G. kary roku więzienia w zawieszeniu na trzy lata, pisemnych przeprosin pokrzywdzonych i nawiązki w wysokości 6 tysięcy dla jednej z nich.
Sędzia Andrzej Haliński w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że tych gróźb nie można traktować poważnie.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty