Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / FF16 (CC0 domena publiczna)
Jeżeli amerykański Kongres nie zgodzi się na przekazanie 40 miliardów dolarów dla Ukrainy do 19 maja, to zacznie mieć to wpływ na zdolność Stanów Zjednoczonych do "nieprzerwanego" udzielania Ukrainie pomocy wojskowej - takie informacje przekazał Pentagon.
W tej kwestii naczelne dowództwo USA musi posiadać dodatkowe uprawnienia.

Izba Reprezentantów uchwaliła w tym tygodniu dodatkowe 40 miliardów dolarów finansowej pomocy dla ukraińskiej armii. W senacie okazało się to niemożliwe, ponieważ senator Rand Paul, podczas prac komisji, zablokował jej przyjęcie.

Republikanin z Kentucky, chciał mieć większy nadzór nad sposobem wydatkowania federalnych funduszy, zanim zgodzi się, aby ustawa trafiła pod ogólne głosowanie. Przywódca demokratycznej większości w Senacie, Chuck Schumer, rozpoczął kroki proceduralne, aby odrzucić sprzeciw Paula, ale ustawa prawdopodobnie przejdzie najwcześniej w przyszłym tygodniu.

- Chcielibyśmy uzyskać zgodę abyśmy mogli kontynuować nieprzerwany przepływ pomocy na Ukrainę, ten termin upływa za kilka dni. Apelujemy do Izby Wyższej o jak najszybsze działanie tak aby uniknąć jakichkolwiek zakłóceń - poinformował rzecznik prasowy Pentagonu John Kirby.
Relacja Jana Pachlowskiego

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty