Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
76 procent maturzystów zdało egzamin w tym roku w Zachodniopomorskiem. W całej Polsce to 78,2 procent.
15,5 proc. uczniów ma prawo do poprawki, czyli nie zdało matury tylko z jednego przedmiotu, a 6,3 procent maturzystów już na tym etapie matury nie zdało. Wśród uczniów, którzy zdali maturę 84 procent to uczniowie liceum a niecałe 70 procent - technikum.

Wszyscy maturzyści mogą sprawdzać swe wyniki na stronie internetowej. W maju matury napisało ponad 289 tysięcy tegorocznych absolwentów liceów i techników. Razem z nimi polskie egzaminy zdawało także 41 obywateli Ukrainy, którzy przyjechali do Polski po ataku Rosji na Ukrainę.

Szef komisji podkreślił, że tegoroczne wyniki są lepsze od osiągniętych przez uczniów w poprzednim roku szkolnym. Dodał, że w znacznej mierze przyczynił się do tego powrót do stacjonarnego trybu nauczania po pandemii.

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał, że w tym roku 10 tysięcy więcej uczniów niż w roku poprzednim zdało maturę. Jak mówił na konferencji prasowej w związku z ogłoszeniem wstępnych wyników matur, to zasługa w większości stacjonarnego trybu nauki w tym roku szkolnym.

Minister Czarnek dodał, że w resorcie edukacji spodziewano się lepszych wyników, niż ubiegłoroczne Podkreślił też, że nie powinno się porównywać matur rok do roku, bo każda jest inna, ale różnica pomiędzy stacjonarnym a zdalnym trybem nauki jest w tym przypadku wyraźna.
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał, że w tym roku 10 tysięcy więcej uczniów niż w roku poprzednim zdało maturę.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty