Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Przyjęta przez posłów ustawa zakłada wypłatę 300 złotych dodatku dla samorządowców z sołectw. Podczas prac parlamentarnych przyjęto kilkanaście poprawek do pierwotnego projektu ustawy. Zmiany zgłoszono m.in. w czasie debaty w Senacie.
Ostatecznie posłowie w wieczornym bloku głosowań zdecydowali, że poprą tylko jedną zmianę. Chodzi o poprawkę, która opisuje zasady wypłacania świadczenia pieniężnego. 300 złotych do emerytury dostanie sołtys, który pełnił funkcję przez dwie kadencje i co najmniej osiem lat bez przerwy.

Ustawa przewiduje, że 300-złotowe świadczenie będzie należało się sołtysom-emerytom. W przypadku kobiet po osiągnięciu 60 roku życia, a w przypadku mężczyzn- po skończeniu 65 lat.

Kwota świadczenia będzie podlegała corocznej waloryzacji. Pierwsza zostanie przeprowadzona w przyszłym roku. Wnioski o wypłatę świadczeń będzie przyjmował KRUS.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty