Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

źródło: pixabay.com/ tung256 (domena publiczna)
źródło: pixabay.com/ tung256 (domena publiczna)
Serbska policja poinformowała, że zatrzymano oboje rodziców chłopaka, który w środę dokonał masakry w jednej z belgradzkich szkół. Uczeń zastrzelił dziewięć osób. Kolejnych siedem rannych leży w szpitalach.
Policja zatrzymała zarówno ojca jak i matkę 14-letniego sprawcy dzisiejszej strzelaniny. Mężczyzna został aresztowany, bo to do niego należał pistolet CZ99, z którego strzelał jego syn. Broń była w ich domu legalnie, leżała schowana w sejfie, ale jak powiedział na konferencji prasowej minister spraw wewnętrznych Serbii Branislav Gaszić jest pewne, że chłopak znał do niego kod. Kosta K. umiał też dobrze strzelać, bo ojciec wielokrotnie zabierał go na strzelnicę i uczył jak posługiwać się bronią.

Serbski minister edukacji potwierdził, że ma na razie informację o jednym przypadku, kiedy sprawca dzisiejszej zbrodni był prześladowany przez rówieśników, ale stało się to w innej placówce, a nie w szkole podstawowej imienia Vladislava Ribnikara gdzie doszło do strzelaniny.

Rodzice uczniów tej szkoły opowiadają serbskim mediom, że Kosta był grzecznym i dobrze uczącym się chłopcem pochodzącym z tak zwanego dobrego domu. Jego ojciec był znanym w Belgradzie radiologiem. Do szkoły usytuowanej w centrum serbskiej stolicy chodziło sporo dzieci znanych osób - między innymi byłego koszykarza czy telewizyjnych gwiazd.
Relacja Piotra Piętki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05poniedziałek06wtorek07środa08czwartek09piątek10sobota11niedziela12poniedziałek13wtorek14środa15czwartek16piątek17sobota18niedziela19poniedziałek20wtorek21środa22czwartek23piątek24sobota25niedziela26poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek31sobota01niedziela02
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty