Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Anna Moskwa. źródło: https://twitter.com/moskwa_anna
Anna Moskwa. źródło: https://twitter.com/moskwa_anna
Minister klimatu i środowiska Anna Moskwa zapowiedziała powstanie w Polsce centrum szkoleniowego dla pracowników sektora energetyki jądrowej. Będzie to element wsparcia dla polskich firm zaangażowanych w ten sektor.
Minister Anna Moskwa podkreśliła, że centrum ma szkolić pracowników w całym rejonie Europy Środkowej i Wschodniej. - Wdrażamy konsekwentnie kompleksowy program wsparcia polskich firm, tak żeby w momencie, kiedy będą się pojawiały kolejne etapy projektowania i budowy, żeby polskie firmy były gotowe świadczyć jak najwyższej jakości usługi i realizować to dzięki dobrze przygotowanym pracownikom. Już niedługo będziemy ogłaszać otwarcie centrum szkoleniowego, będzie służyło nie tylko w Polsce, ale dla wszystkich państw w tej części Europy.

W czwartek uroczyście podpisano umowę dotyczącą zasad współpracy pomiędzy spółką Polskie Elektrownie Jądrowe, a amerykańskim konsorcjum Westinghouse i Bechtel. Firmy z USA będą odpowiedzialne za zaprojektowanie, budowę i uruchomienie elektrowni jądrowej zlokalizowanej na Pomorzu. Ma ona zacząć produkować energię w roku 2033.
Minister Anna Moskwa podkreśliła, że centrum ma szkolić pracowników w całym rejonie Europy Środkowej i Wschodniej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty