Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Fot. Grzegorz Jakubowski / KPRP
Ponad pięćdziesięciu samorządowców zostało uhonorowanych przez prezydenta Andrzeja Dudę wysokimi odznaczeniami państwowymi. W ogrodach Pałacu Prezydenckiego odbyła się uroczystość z okazji przypadającego w sobotę Dnia Samorządu Terytorialnego.
Prezydent dziękował samorządowcom za ciężką pracę. Za - jak mówił - służbę dla swojego samorządu, dla kraju, ale przede wszystkim dla mieszkańców. Przypomniał, że samorząd terytorialny działa w Polsce od 33 lat.

Andrzej Duda powiedział, że zasługą samorządowców jest to, jak wyglądają nasze miasta, miasteczka, wioski. Dziękował za to, że dobrze wydają pieniądze publiczne.

Prezydent podziękował samorządowcom za pomoc udzielaną uchodźcom z Ukrainy. Powiedział, że pomocy spontanicznie udzielali Polacy, ale to samorządy tę spontaniczność organizowały.

Prezydent Andrzej Duda przypomniał, że w Pałacu Prezydenckim działa Rada do Spraw Samorządu Terytorialnego. Dzień Samorządu jest obchodzony od 23 lat. Upamiętnia pierwsze wybory samorządowe z 27 maja 1990 roku.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty