Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
Reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski zainaugurują kampanię dotyczącą szczepień przeciw HPV i przedstawią jej szczegóły. Bezpłatne szczepienia przeciw HPV dla 12 i 13-latków mają zacząć się od 1 czerwca.
Szef resortu zdrowia powiedział, że są już prowadzone szkolenia dla przedstawicieli podstawowej opieki zdrowotnej. „1 300 lekarzy, którzy będą wykonywali szczepienia, uczestniczyło w webinariach organizowanych przez Narodowy Funduszu Zdrowia” - powiedział minister. Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz dodał, że POZ-ty, które będą prowadzić szczepienia, zamawiają już szczepionki.

Co roku w Polsce wykrywanych jest ponad trzy tysiące nowotworów związanych z zakażeniem wirusem brodawczaka ludzkiego, czyli HPV. Są to głównie nowotwory szyjki macicy. Chorobom tym można zapobiegać poprzez szczepienia przeciw HPV. Są one najskuteczniejsze u osób, które nie rozpoczęły aktywności seksualnej. Bezpłatne szczepionki będą dostępne dla dziewcząt i chłopców w wieku 12 i 13 lat.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty