Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat

Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Mariusz Błaszczak. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Minister obrony narodowej dziękuje żołnierzom, którzy służyli w zagranicznych misjach - wicepremier Mariusz Błaszczak podczas uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa w Nowym Dworze Mazowieckim mówił, że ich służba przyczynia się do umacniania pozycji międzynarodowej naszego państwa.
Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że Wojsko Polskie w obliczu wojny w Europie musi być gotowe do wypełniania sojuszniczych zobowiązań.

- Jesteśmy aktywnym sojusznikiem w ramach NATO. Nasze misje odbywają się także w formacie UE i ONZ. W ten sposób budujemy silną pozycję naszego kraju na arenie międzynarodowej, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszej ojczyzny, gdyż nasza aktywność, siła w sojuszach jest niezwykle ważna w sytuacji, w której moglibyśmy być zagrożeni. To mechanizm, który funkcjonuje od lat - powiedział Błaszczak.

Do 16:00 w Parku Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim trwa piknik wojskowy, podczas którego można zapoznać się ze sprzętem i wyposażeniem Wojska Polskiego. Będzie również można spróbować wojskowej grochówki.

Sejm przyjął w piątek nowelizację ustawy o weteranach misji zagranicznych. Podczas dzisiejszych uroczystości z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa w Nowym Dworze Mazowieckim, minister obrony narodowej wicepremier Mariusz Błaszczak powiedział, że zgodnie nowym prawem, dodatek dla poszkodowanych żołnierzy będzie wypłacany również wojskowym, którzy nadal pełnią służbę lub pracują zawodowo - nie tylko emerytom i rencistom. Minister podkreślił, że zmiana była postulatem samych żołnierzy.

- Jesteśmy wdzięczni tym wszystkim, którzy pełnili i pełnią misję poza granicami naszego kraju. Dziś szczególnie myślimy o tych, którzy zostali poszkodowani podczas pełnienia misji. Słuchamy tego środowiska i na podstawie naszych rozmów i ustaleń, Ministerstwo Obrony Narodowej przygotowało nowelizację ustawy o weteranach pełniących misję poza granicami naszego kraju - zapowiedział minister Błaszczak.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Polski jest obchodzony jest od 29 maja 2012 roku. Kierownictwo resortu obrony przyjęło zasadę, żeby co roku organizować centralne obchody w innym mieście.
Minister Mariusz Błaszczak podkreślił, że Wojsko Polskie w obliczu wojny w Europie musi być gotowe do wypełniania sojuszniczych zobowiązań.
Minister obrony narodowej wicepremier Mariusz Błaszczak powiedział, że zgodnie nowym prawem, dodatek dla poszkodowanych żołnierzy będzie wypłacany również wojskowym, którzy nadal pełnią służbę lub pracują zawodowo - nie tylko emerytom i rencistom.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty