Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz

Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
"W związku z zatwierdzeniem przez Radę Krajową PO list kandydatów do Parlamentu Europejskiego, złożyłem na ręce premiera Donalda Tuska rezygnację z pełnienia funkcji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego" - napisał na portalu X Bartłomiej Sienkiewicz.
Szef resortu kultury będzie "jedynką" na liście Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 (woj. małopolskie i świętokrzyskie).

Jak mówił dziennikarzom, zdecydował się na start w eurowyborach, bo w Europie potrzeba zdecydowanej polityki. - Płynę na nieznane wody, ale w słusznej, pirackiej sprawie. Trzeba pomóc Europie obronić się przed ryzykiem wojny. To jest poważne zadanie i moi koledzy i koleżanki z list to pierwszorzędni politycy i Donaldowi Tuskowi bardzo zależało na tym, żebyśmy właśnie jako ekipa byli w stanie prowadzić politykę polską w UE w sposób twardy i zdecydowany wobec tego wyzwania, przed którym stoimy.

Do europarlamentu wystartuje także m.in. szef resortu spraw wewnętrznych Marcin Kierwiński i minister aktywów państwowych Borys Budka. W okręgu zachodniopomorsko-lubuskim jedynką na liście Koalicji Obywatelskiej będzie Bartosz Arłukowicz.

Wybory do europarlamentu odbędą się 9 czerwca.
Jak mówił dziennikarzom Bartłomiej Sienkiewicz, zdecydował się na start w eurowyborach, bo w Europie potrzeba zdecydowanej polityki.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty