Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

fot. PAP/EPA/GEORGIOS KEFALAS
fot. PAP/EPA/GEORGIOS KEFALAS
W Bazylei w Szwajcarii rozpoczyna się 69. Konkurs Piosenki Eurowizja. W tym roku zaprezentuje się na nim w sumie 37 krajów.
Polską reprezentantką jest Justyna Steczkowska z piosenką "Gaja". Artystka zaśpiewa ją już dziś podczas pierwszego półfinału.

Grzegorz Frątczak, redaktor naczelny Polskiego Radia 24 i juror polskich eliminacji, liczy na finał, a wręcz zwycięstwo polskiej piosenkarki. Frątczak przypomniał, że Justyna Steczkowska wraca na Eurowizję dokładnie po trzydziestu latach. W 1995 roku w Dublinie zajęła 18. miejsce.

O awansie do sobotniego finału decydować będą telewidzowie. W Polsce nie będzie można oddać głosu na Justynę Steczkowską, gdyż na terenie swojego kraju będzie można oddać głos tylko na reprezentanta innego kraju.

Półfinały oraz sobotni finał Eurowizji 2025 będzie można oglądać na antenie TVP1. Transmisja będzie dostępna również online - na platformie TVP VOD oraz na oficjalnym kanale konkursu na YouTubie. Pierwszy półfinał rozpocznie się dziś o godzinie 21:00.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Doroty Piotrowskiej

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty