Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Fot. www.pixabay.com/photo-2069206 (domena publiczna)
Do 27 maja można zapisać się w systemie e-wybory, który umożliwia zagłosowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich za granicą.
W ten sposób zostaniemy dopisani do spisu wyborców, prowadzonego przez właściwego terytorialnie konsula. W pierwszej turze w Wielkiej Brytanii utworzono 108 komisji wyborczych, w tym 28 tylko na terenie Londynu.

W wyborach za granicą można wziąć też udział z zaświadczeniem o prawie do głosowania. - Które możemy pobrać do dnia 29 maja w Urzędzie Gminy bądź to też u konsula - wyjaśnia Justyna Chrzanowska, pełnomocnik szefa MSZ do spraw organizacji wyborów. W pierwszej turze frekwencja wyniosła ponad 89 procent, w drugiej może być wyższa.

- Obserwujemy sytuację również pod kątem ewentualnej konieczności utworzenia dodatkowych obwodów głosowania - dodaje Chrzanowska.

Polacy chętnie głosowali też w obwodach utworzonych w niektórych kurortach, szczególnie na Maderze. Zatem zostaną one utrzymane.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Relacja Tomasza Zielenkiewicza (IAR).

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
  Autopromocja  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz
  reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty