Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Zbigniew Ziobro. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Zbigniew Ziobro. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Sejmowa komisja śledcza do spraw inwigilacji systemem Pegasus podejmie kolejną próbę przesłuchania Zbigniewa Ziobry.
Byłego szefa resortu sprawiedliwości wezwała do złożenia zeznań w Sejmie o godzinie 10.00. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości do tej pory nie stawiał się na posiedzenia tego gremium, choć jest wzywany od ponad roku. Ostatnie absencje uzasadniał nieopublikowanym dotąd orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego w sprawie wadliwego powołania komisji.

Komisja śledcza podejmuje próbę odebrania zeznań od byłego szefa resortu sprawiedliwości po sześciu tygodniach od ostatniego dotąd, szóstego wezwania. Członkowie komisji będą rozważać, czy wystąpić do sądu o przymusowe zatrzymanie i doprowadzenie, czy wskazać jeszcze jeden termin.

Zbigniew Ziobro zapowiedział, że nie wybiera się na salę obrad komisji. Uważa, że działania komisji do spraw Pegasusa są nielegalne.

Były minister sprawiedliwości za rządów PiS już raz miał być przesłuchany przez komisję po uprzednim doprowadzeniu. Komisja chciała też zasądzenia dla niego kary aresztu za notoryczne niestawiennictwo. Na to nie zgodził się jednak stołeczny Sąd Okręgowy.

Edycja tekstu: Michał Król

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty