Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Reklama  
Zobacz

Watykan. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
Watykan. Fot. Piotr Kołodziejski [Radio Szczecin/Archiwum]
W Dzień Zaduszny papież wskazał, że pamięci o zmarłych bliskich powinna towarzyszyć nadzieja oparta na zmartwychwstaniu Jezusa, bo ona otwiera drogę ku pełni życia.
Leon XIV odprawił mszę na najstarszym rzymskim cmentarzu komunalnym Verano.

Papież powiedział, że wiara chrześcijańska, której fundamentem jest Pascha Chrystusa, pomaga przeżywać pamięć nie tylko jako wspomnienie przeszłości, lecz przede wszystkim jako przyszłą nadzieję. Dodał, że ta nadzieja to nie złudzenie, które łagodzi ból rozłąki ani zwykły optymizm.

"Podczas gdy ból spowodowany nieobecnością tych, których już nie ma pośród nas, pozostaje w naszych sercach, powierzmy się nadziei, która nie zawodzi. Spójrzmy na Zmartwychwstałego Chrystusa i pomyślmy o naszych zmarłych otulonych Jego światłem" - zaznaczył.

Leon XIV mówił też, że miłość zwycięża śmierć, a Jezus pokonał ją na zawsze, otwierając ludziom drogę ku wieczności. Papież dodał, że Chrystus czeka na wiernych wraz z ich bliskimi, którzy odeszli.

Autorka edycji: Joanna Chajdas
Relacja Piotra Kowalczuka [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty