Radio SzczecinRadio Szczecin » Polska i świat
  Reklama  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

Fot. pixabay.com / Dušan Cvetanović (CC0 domena publiczna)
Fot. pixabay.com / Dušan Cvetanović (CC0 domena publiczna)
Prezydent Ukrainy uważa, że raport Komisji Europejskiej potwierdza postępy Kijowa na drodze do członkostwa we Wspólnocie.
W dokumencie podkreślono, że Ukraina wdrożyła część wymaganych reform. W raporcie znalazły się jednak krytyczne uwagi dotyczące na przykład opieszałości w walce z korupcją. Wołodymyr Zełenski nie odniósł się do tych zastrzeżeń.

Zdaniem ukraińskiego prezydenta raport potwierdza, że jego kraj jest gotowy do dalszych negocjacji akcesyjnych. W opinii przywódcy, to najlepszy dowód na to, że nawet podczas obrony przed pełnowymiarową rosyjską agresją, Ukraina kontynuuje reformy zgodnie z europejskimi standardami. Wielu komentatorów nad Dnieprem zwraca uwagę skierowane do władz w Kijowie gorzkie słowa w raporcie. Komisja Europejska przypomniała o lipcowych protestach po próbach upolitycznienia przez władze instytucji antykorupcyjnych. Rosnąca presja na instytucje walczące z korupcją i społeczeństwo obywatelskie - podkreślono w raporcie - musi zostać zatrzymana.

Edycja tekstu: Piotr Kołodziejski
Relacja Pawła Buszki [IAR]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa31czwartek01piątek02sobota03niedziela04
  Autopromocja  
Zobacz
  Autopromocja  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty