Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Pismo z apelem o reaktywację Holdingu Stoczniowego skierował dziś do Prezydenta Bronisława Komorowskiego - Marian Jurczyk. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Pismo z apelem o reaktywację Holdingu Stoczniowego skierował dziś do Prezydenta Bronisława Komorowskiego - Marian Jurczyk. Fot. Łukasz Szełemej [PR Szczecin]
Pismo z apelem o reaktywację Holdingu Stoczniowego skierował dziś do Prezydenta Bronisława Komorowskiego - Marian Jurczyk.
Przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w sierpniu 1980 roku chce, aby prezydent poparł i umożliwił spotkanie prezesa Holdingu Stoczniowego Krzysztofa Piotrowskiego z premierem. - Pismo jest w tonie bardzo grzecznym, żeby Pan prezydent był patronem nad tą sprawą i utorował drogę dla fachowców - stwierdził Jurczyk.

Marian Jurczyk powiedział dziś podczas obchodów pacyfikacji Szczecina, że nie wyobraża sobie, aby nie było stoczni. - Nie możemy zgodzić się na to, żeby stocznia w Szczecinie przestała funkcjonować. Musimy zrobić wszystko, aby parę tysięcy ludzi w Szczecinie miało pracę, bo przemysł stoczniowy to setki zakładów kooperujących w skali kraju, gdzie są zatrudnione setki tysięcy ludzi - dodał Jurczyk.

Zdaniem Mariana Jurczyka, zarząd Holdingu Stoczniowego ma pomysł na odtworzenie stoczni. Przyznaje jednak, że będzie to trudne.
Marian Jurczyk powiedział dziś podczas obchodów pacyfikacji Szczecina, że nie wyobraża sobie, aby nie było stoczni.
Przywódca strajku w Stoczni Szczecińskiej w sierpniu 1980 roku chce, aby prezydent poparł i umożliwił spotkanie prezesa Holdingu Stoczniowego Krzysztofa Piotrowskiego z premierem.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty