Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja: Radio Szczecin
To pierwsza dźwiękowa adaptacja najważniejszej księgi w dziejach świata realizowana na taką skalę. Premiera odbyła się w poniedziałek wieczorem w największej sali warszawskiego Multikina w Złotych Tarasach.
Krystyna Janda, Małgorzata Kożuchowska, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek oraz Adam Woronowicz zaprezentowali fragmenty audiobooka na żywo.

Poniedziałkowe wydarzenie w Multikinie "Złotych Tarasach" było ukoronowaniem kilku miesięcy pracy przy Biblii Audio. Część środków, z których sfinansowana została produkcja, udało się zebrać w internetowej zbiórce na portalu wspieram.to. Nadal trwa zbiórka, która ma pozwolić uzbierać blisko 2 miliony złotych, by zrealizować Stary i Nowy Testament w całości. Słuchowisko to niemal 110 godzin. Jeśli uda się je zrealizować, głosu użyczy 300 aktorów i muzyków. Celem twórców jest umieszczenie audiobooka za darmo w sieci.

Ekipa Radia Szczecin pomagała w realizacji wideo poniedziałkowej premiery.

Producentem przedsięwzięcia jest Osorno Production, a pomysłodawcą słuchowiska jest Krzysztof Czeczot. Reżyser od lat związany jest z Radiem Szczecin. Na naszej antenie gościły już realizowane przez niego seriale audio, jak na przykład "Błękitna pustynia", "Jan Karski" czy "Krzyżacy".
Materiał Dawida Siwka
Adam Woronowicz i Krystyna Janda czytali Biblię w słychowisku. Fot. Michał Miarka [Radio Szczecin]
Adam Woronowicz i Krystyna Janda czytali Biblię w słychowisku. Fot. Michał Miarka [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty