W poniedziałek po godzinie 22 wyemitowaliśmy pierwszy odcinek tego niezwykłego słuchowiska. Wcześniej rozmawiali o nim goście programu "Radio Szczecin na Wieczór".
- Najczęściej jest czytany tylko tekst i nic więcej. Natomiast tutaj jest jeszcze ten element tła, które uwypukla i podkreśla pewne elementy tekstu, co jest ciekawe i oryginalne - mówi Goniszewski.
Rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. dr Krzysztof Łuszczak podkreślał, że Pismo Święte jest najważniejszą księgą świata. Przypomniał m.in., że było ono pierwszym tekstem, który wydrukował Jan Gutenberg po wynalezieniu druku.
- Dla tych, którzy studiują Biblię, podstawowym kierunkiem działania będzie kierunek do oryginalnego słowa, tekstu hebrajskiego czy greckiego. Co nie znaczy, że taka forma nie jest ważna. Jest bardzo ważna i potrzebna. Być może wielu ludzi odkryje Biblię po raz pierwszy w swoim życiu - mówi Łuszczak.
Reżyser słuchowiska Krzysztof Czeczot opowiadał o celu, który przyświecał twórcom Biblii Audio.
- Naszym celem i działaniem nie jest niesienie słowa, bo jesteśmy stworzeni do innych rzeczy. Chodzi o pokazanie jakże głęboko jesteśmy zakorzenieni w Piśmie Świętym, jak nasza kultura jest właściwie stworzona przez tę księgę - mówi Czeczot.
Przypomnijmy, że kolejne odcinki Biblii Audio do usłyszenia na antenie Radia Szczecin w każdy poniedziałek po 22.
Słuchowisko to w tym momencie ponad 110 godzin nagrań. Składa się na nie cały Nowy Testament, a także fragmenty starotestamentowej Księgi Rodzaju.
Cały czas trwa internetowa zbiórka na dokończenie Biblii Audio, czyli realizację nagrań Starego Testamentu. Współproducentem słuchowiska można zostać wpłacając dowolną kwotę na konto akcji na stronie wspieram.to.
Dr Piotr Goniszewski z Wydziału Teologicznego US mówił, że dźwiękowa adaptacja Biblii zachęca, by choćby sprawdzić, jak brzmi ten niezwykły audiobook.
Rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie ks. dr Krzysztof Łuszczak podkreślał, że Pismo Święte jest najważniejszą księgą świata.