Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Podobizna niedźwiedzia ma być najważniejszym elementem skweru, który jest przygotowywany u zbiegu ulic Żyznej i Misia Wojtka. źródło: ZUK
Podobizna niedźwiedzia ma być najważniejszym elementem skweru, który jest przygotowywany u zbiegu ulic Żyznej i Misia Wojtka. źródło: ZUK
Ważąca kilkaset kilogramów, wykonana z brązu rzeźba Misia Wojtka już w czwartek stanie na szczecińskim placu - potwierdzają radni osiedla Krzekowo-Bezrzecze. Podobizna niedźwiedzia ma być najważniejszym elementem skweru, który jest przygotowywany u zbiegu ulic Żyznej i Misia Wojtka.
Obok powstaje plac zabaw z częścią rekreacyjną oraz siłownia pod chmurką. Teren zostanie przystosowany do korzystania dla okolicznych mieszkańców oraz organizowania imprez dla dzieci.

Rzeźba Misia Wojtka przygotowana przez Bohdana Ronina-Walknowskiego będzie służyła nie tylko do oglądania. Ma być atrakcją dla najmłodszych.

- To nie jest tak, że nie możemy do rzeźby podejść, nie możemy dotknąć, tylko zrobić zdjęcie. Rodzic może np. posadzić dziecko na rzeźbę. Miś był bardzo sympatyczny, lubił żołnierzy, lubił dzieci, gdy pod koniec życia przebywał w ZOO w Edynburgu - zaznacza Joanna Pieciukiewicz, przewodnicząca Rady Osiedla Krzekowo-Bezrzecze.

Miś Wojtek z brązu zostanie przetransportowany do Szczecina w czwartek przed południem. Niedźwiedź był w przeszłości maskotką 22. kompanii w korpusie generała Władysława Andersa. Po rozwiązaniu jednostki trafił do ogrodu zoologicznego w Edynburgu.
- To nie jest tak, że nie możemy do rzeźby podejść, nie możemy dotknąć, tylko zrobić zdjęcie. Rodzic może np. posadzić dziecko na rzeźbę. Miś był bardzo sympatyczny, lubił żołnierzy, lubił dzieci, gdy pod koniec życia przebywał w ZOO w Edynburgu - zaznacz

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty