Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Mieszkańcy zdecydują czy odwołać wójt Pilecką. Fot. www.facebook.com/KWWJulityPileckiej
Mieszkańcy zdecydują czy odwołać wójt Pilecką. Fot. www.facebook.com/KWWJulityPileckiej
Piątek ostatnim dniem na agitację. W sobotę o północy rozpocznie się cisza wyborcza, a w niedziele rano - referendum. Mieszkańcy w godz. 7-21 głosować będą czy odwołać wójt Kobylanki, Julitę Pilecką.
Referendum w Kobylance jest pierwszym - w tej kadencji - w naszym regionie. Inicjatorzy zorganizowali je najszybciej jak to możliwie - w 10 miesięcy od rozpoczecia urzędowania nowej wójt. Lokale referendalne będą mieścić się w Reptowie, Kobylance i Morzyczynie.

Reporter Radia Szczecin skontaktował się z wójt Julitą Pilecką w kilkanaście godzin przed rozpoczęciem ciszy wyborczej. - Wszystko, co miałam do powiedzenia już powiedziałam - komentowała Pilecka.

Wcześniej mówiła, że referendum jest wyrazem braku pogodzenia się z wynikiem wyborczym przez jej przeciwników politycznych. Z kolei inicjatorzy referendum twierdzą, że Pilecka buduje w gminie atmosferę wrogości i braku zaufania, nie potrafi doprowadzić do zgody w Radzie Gminy, a także utrudnia dostęp do informacji publicznej.

Żeby głosowanie było ważne do urn musi iść 3/5 osób, które wzięły udział w ostatnich wyborach wójta. To około 1600 osób - w przypadku Kobylanki.
Relacja Kamila Nieradki

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty