Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Fot. Maciej Papke [Radio Szczecin]
Właściciel fermy zaatakowanej przez wirus ptasiej grypy dostanie odszkodowanie - zapewnia w komunikacie Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki.
Chodzi o gospodarstwo w Rościnie koło Myśliborza, w którym od soboty zagazowanych zostało 110 ton, czyli ponad 20 tysięcy indyków.

- Służba weterynaryjna będzie jeszcze sprawdzała okolicę, chociaż drób został już przewieziony do firmy specjalizującej się utylizacją padłych zwierząt - mówi Maciej Prost, Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii. - Podjęliśmy działania zmierzające do likwidacji ogniska, czyli przede wszystkim uśmiercenie tego drobiu przy pomocy wytworzenia atmosfery CO2 w budynkach.

Po ataku wirusa H5N8, czyli ptasiej grypy, właściciel fermy stracił całą hodowlę indyka. Jak czytamy w komunikacie od wojewody, "odpowiedzialność za zwalczanie wirusa ptasiej grypy spoczywa na państwie", dlatego też hodowca drobiu po oszacowaniu strat otrzyma odszkodowanie za utracone ptactwo, pasze oraz inne szkody, jakie wyrządził wirus.
- Służba weterynaryjna będzie jeszcze sprawdzała okolicę, chociaż drób został już przewieziony do firmy specjalizującej się utylizacją padłych zwierząt - mówi Maciej Prost, Zachodniopomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty