Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce zaapelował do społeczeństwa, aby nie kupować testów na COVID-19 do samodzielnego stosowania w warunkach domowych.
Tymczasem do naszych mieszkańców trafia oferta telefoniczna.

- Odnośnie testów na koronawirusa jest pani zainteresowana? - pyta pani z Geriatrycznego Centrum Medycznego.

- Państwo na swojej stronie piszą, że w 15 minut mogę dostać wynik, tak? - pyta reporterka Radia Szczecin.

- To jest około 15 minut. Do maksymalnie 30 i jest wynik, ponieważ są to testy przesiewowe, do samodzielnego wykonania w domu - tłumaczy pani z Geriatrycznego Centrum Medycznego.

Lekarz rodzinny Wiesława Fabian przestrzega przed takimi ofertami.

- W Polsce absolutnie nie ma żadnych testów, które mogłyby być stosowane w warunkach domowych. Do rozpoznania, czy jest infekcja koronawirusowa, służą testy PCR, które są wykonywane w szpitalach. Tym kieruje zawiaduje szpital i Powiatowa Stacja Sanitarni-Epidemiologiczna, to oni kwalifikują pacjentów - tłumaczy Fabian.

Potwierdza to także rzecznik szczecińskiej policji, Mirosława Rudzińska.

- Nic mi na ten temat nie wiadomo, żeby była możliwość wykonania takich testów. Można je robić tylko w wyznaczonych laboratoriach, które przede wszystkim dysponują taką możliwością. I to jest wszystko nadzorowane przez publiczną służbę zdrowia - mówi Rudzińska.

Prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce Grzegorz Cessak także podkreśla, żeby nie ulegać nieuczciwym ofertom.
Tymczasem do naszych mieszkańców trafia oferta telefoniczna, np. z Geriatrycznego Centrum Medycznego.
Lekarz rodzinny Wiesława Fabian przestrzega przed takimi ofertami.
Potwierdza to także rzecznik szczecińskiej policji, Mirosława Rudzińska.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty