Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
O ile problem z koronawirusem nie potrwa dłużej niż do lata, to miasto jest zabezpieczone. Trudno sobie jednak wyobrazić co się stanie, gdy kryzys się przeciągnie - podsumowali prezydent oraz skarbnik Szczecina podczas debaty o zmianach w budżecie miasta.
Szacuje się, że do czerwca miasto może stracić około 200 milionów złotych z dochodów bieżących, czyli wpływów z różnych podatków czy opłat. Zabezpieczeniem tu jest dostępna co roku dla miasta linia kredytowa. Jednocześnie skarbnik Stanisław Lipiński podkreślał, że najważniejsze jest, aby nie rezygnować z inwestycji.

- To by była totalna katastrofa, gdybyśmy zatrzymali rozwój miasta - zapewniał Lipiński.

Prezydent Piotr Krzystek wyjaśniał, że - przykładowo - na placach budowy w mieście pracuje kilka tysięcy osób. - Teraz jeżeli policzycie średnio po 5 tysięcy płacę miesięczną każdego z tych pracowników, a to są w 70 % pracownicy ze Szczecina albo najbliższej okolicy naszego miasta, to my zabieramy z rynku 200, 300 milinów złotych, czyli likwidujemy te miejsca pracy - podkreślał Krzystek.

Sesja rady miasta trwa zdalnie. W programie do przegłosowania są jeszcze dwie uchwały w sprawie ulg dla szczecińskich firm - odroczenie spłat rat podatku od nieruchomości czy zwolnienie z tego podatku wskazanych przedsiębiorców.
- To by była totalna katastrofa, gdybyśmy zatrzymali rozwój miasta - zapewniał Lipiński.
Prezydent Piotr Krzystek wyjaśniał, że - przykładowo - na placach budowy w mieście pracuje kilka tysięcy osób.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty