Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

fot. archiwum prywatne.
fot. archiwum prywatne.
Z australijskiego Sydney do domu w Szczecinie wracał... rowerem. Podróżnik Daniel Kocuj - bo o nim mowa - opisał swoje przygody i wydał książkę. "Bike'owa podróż, część I" właśnie trafiła do księgarń.
Podróż zajęła autorowi 352 strony. Po tym jak porzucił pracę w korporacji, trafił do Sydney.

Aby zarobić na podróż, pracował przy wykończeniu australijskiego domu, na polu arbuzowym, był też mechanikiem rowerowym w Kuala Lumpur i nauczycielem. Rowerem jeździł po górach, nawet na wysokości 5 tysięcy metrów - w Himalajach, ale i po pustyniach i wyschniętych korytach rzek oraz po czynnych wulkanach. Uciekał przed lokalną policją, rojem "szerszeni" i przed własną miłością... Wszystko po to, by spełnić marzenie.

Skąd pomysł na trasę, to tłumaczy już Daniel Kocuj, podróżnik i autor bloga "Bike2be". - Decyzja była dosyć spontaniczna, Sydney zaczyna się na literę "S", podobnie jak Szczecin. Do domu muszę dotrzeć.

Czemu rower? - Jest trochę wolniejszy od samochodu, czyli możemy zawsze się zatrzymać, ale jest szybszy od podróżowania na piechotę - dodaje Kocuj.

Książka to część pierwsza bajkowych podróży, ponieważ z powodu pandemii autor musiał zrobić przerwę w tej wyprawie. Musiał też pozostawić na trasie swój własnoręcznie zbudowany - skrojony na miarę - rower.

- W tym momencie rower jest w Wietnamie. Mam nadzieję, że nadal tam na mnie czeka - mówi Kocuj.
Relacja Anny Łukaszek [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty