Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
  Reklama  
Zobacz

źródło: https://www.hammeromania.pl/hammer-sponsorem-wyprawy-tomka-kuczynskiego-na-khosar-gang.
źródło: https://www.hammeromania.pl/hammer-sponsorem-wyprawy-tomka-kuczynskiego-na-khosar-gang.
Nie udało się, Tomasz Kuczyński ze Świnoujścia nie zdobył Khosar Gang. To miało być - pierwsze w historii - samotne wejście zimą na szczyt w Himalajach.
Góra ma 6400 metrów wysokości nad poziomem morza i leży w Pakistanie. Podjąłem próbę ataku szczytu, warunki jednak nie pozwoliły wejść wyżej niż 4850 metrów - mówi Tomasz Kuczyński.

- Tak po prostu w górach bywa, było dużo śniegu, lodu. Ze względu na to, że byłem sam, po prostu nie kontynuowałem od pewnego momentu. Widziałem, że kopuła szczytowa jest cala wylodzona, więc wspinaczka tam byłaby po prostu bardzo ryzykowana. Najmniejszy błąd tutaj kończy się kilkaset metrów niżej. Zawsze mówię, że chce być starym alpinistą, a nie sławnym - dodaje Kuczyński.

Tomasz Kuczyński to były żołnierz 12. Brygady Zmechanizowanej w Szczecinie. Wyprawę "HAMMER - Khosar Gang Winter Expedition" na Khosar Gang dedykował pamięci Andrzeja Rozmiarka, żołnierza "dwunastki", który zginął podczas misji w Afganistanie.
- Najmniejszy błąd tutaj kończy się kilkaset metrów niżej. Zawsze mówię, że chce być starym alpinistą, a nie sławnym - dodaje Kuczyński.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes Posłuchaj

Posłuchaj najnowszych Wiadomości Radia Szczecin

Archiwum informacji

poniedziałek01wtorek02środa03czwartek04piątek05sobota06niedziela07poniedziałek08wtorek09środa10czwartek11piątek12sobota13niedziela14poniedziałek15wtorek16środa17czwartek18piątek19sobota20niedziela21poniedziałek22wtorek23środa24czwartek25piątek26sobota27niedziela28poniedziałek29wtorek30środa01czwartek02piątek03sobota04niedziela05
  Reklama  
Zobacz

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty